O nás

1998 / Ilona Novotná - Vedralová, tou dobou unavená bigbeatovou koncertní dráhou se skupinami PANIKA a ASPOŇ NĚCO, zatouží po divadelní tvorbě, a tak vzniká první pohádka O DRAKOVI, pro kterou osloví pro spolupráci Alici Paurovou.

1999 / Turné po místech českých

2000 / Divadýlko z pytlíčku přichází s druhou pohádkou KRÁLOVNA BAREV

2001 / Pytlíček si začíná tříbit svůj typický humor a začíná bourat vžité divadelní konvence.

2003 / Vzniká pohádka O PRINCEZNĚ MLSALCE - ovlivněna rapem a pop.rockem, soubor se rozrůstá o další členku, Hanu Palukovou.

2005 / Pohráváme si s hororovou tématikou, a to v pohádce HAM, HAM, ANEB VELKÝ HLAD JÁ MÁM.

2006 / Cena za režii na festivalu Minitěatro v Havířově

2007 / PRASEČÍ SLEČINKY, ANEB PRASEČINKY je pohádka plná nadsázky a balancování na hraně komiky, to vše s výraznou hudbou a originálnímí loutkami

2008 / Ilona Novotná se stěhuje k Praze do malé vesničky Středokluky, a tím vzniká nové obsazení v souboru. Daniela Zálešáková nastupuje svoji pytlíčkovskou dráhu. V tomto roce divadlo vycestovává za dětmi do Madridu. Cena dětského diváka na Minitěatru v Havířově.

2009 / Soubor se rozrůstá o další členku, Michaelu Ničovou.

2013 / Rodí se nová pohádka HRÁTKY S ODPADKY aneb SMETIŠTNÍ BLUES

2019 / Nová pohádka  JIŘINČINA VÁNOČKA

 

Ještě je nutné dodat, že celou existenci Divadýlka z pytlíčku provází neustálé těhotenství, porody a mateřské dovolené některé z hereček.

Náš tým:

Herečky
Ilona Novotná, Daniela Zálešáková, Zuzana Novotná, Jan Vozáb, Vanda Vavrušková, Michaela Ničová     ( Alice Paurová, Hana Paluková )

Technický poradce
Oldřich Holubec

Výtvarník
Libor Škrlík , Jan Korbel

Scénáristka:  

Zuzana Muchová